Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn

Företagarträff med trygghet i fokus

Evenemangsdetaljer

  • Datum:21 maj 2024
  • Tid:07:45 - 10:00
  • Kategori: Övrigt
  • Kommun­del:Alby
  • Plats:Subtopia, Rotemannavägen 10
  • Mål­grupp: Alla
  • Biljett­information:Kostnadsfritt evenemang för näringsidkare i Botkyrka

Välkommen på företagarträff med frukost den 21 maj, där du får träffa representanter från Botkyrkas trygg och säkerhetsavdelning, stiftelsen Tryggare Sverige och Polisen

På träffen, som anordnas av Botkyrka kommuns näringslivsenhet, presenterar statsvetaren Jacob Ämtvall från Stiftelsen Tryggare Sverige, resultaten av trygghetsundersökningen som genomförts bland företagare under våren 2024. Han går igenom hur många företag som utsatts för brott, de branscher och områden som varit mest utsatta och vilka konsekvenser det fått. Efter det berättar representanter från Botkyrka kommuns trygg och säkerhetsavdelning och Polisen om sitt trygghetsskapande och brottsförebyggande arbete. Anmälan: foretag@botkyrka.se (ange samtidigt om du har några allergier). Varmt välkommen!

Kontaktperson

Tillgänglighet

  • Rullstolsanpassad lokal och entré
  • Rullstolsanpassad toalett

Senast uppdaterad: 29 april 2024