Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn

Korpen sommarläger Fittja

Evenemangsdetaljer

  • Datum:24 juni 2024
  • Tid:09:30 - 15:45
  • Kategori: Friluftsliv, Lov, Sport
  • Kommun­del:Fittja
  • Plats:Fittja Sporthall, Stökhagsvägen 3, 145 50 Norsborg
  • Mål­grupp: Barn
  • Biljett­information:Det kostar 100 kr i medlemsavgift att vara med på lägret.

Välkomna till Korpen Huddinge-Botkyrkas sommarläger 2024 för barn födda 2012-2017. Våra ledare är utbildade att ta emot barn med NPF. I intresseansökan skriver du om barnens utmaningar och hur vi kan hjälpa barnet på bästa sätt.

Vi har ett fåtal platser kvar i Fittja 24-27 juni. Ansök nu. Under 4 dagar erbjuds varierande och roliga aktiviteter. Barnen får prova på olika idrotter, aktiviteter och friluftsliv. Här skapas minnen för livet och ger en bra start på sommarlovet. Utöver aktiviteter så ingår frukost, lunch och mellanmål varje dag. Barnen får även en t-shirt, gympapåse och vattenflaska. Lägerverksamheten pågår 9:30–15:45 varje dag och ledare finns på plats 9:00-16:30. För mer information och ansökan: www.korpenhb.se under fliken Barn/Ungdom Eller maila till sommar@korpenhb.se

Kontaktperson

Senast uppdaterad: 14 maj 2024