Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn

Läs- och skrivdag

Evenemangsdetaljer

  • Datum:30 juni 2024
  • Tid:13:00 - 17:00
  • Kategori: Lov
  • Kommun­del:Hallunda/Norsborg
  • Plats:Heimdalsvägen 16, Norsborg
  • Mål­grupp: Barn
  • Biljett­information:Inget speciellt, barnen kommer att bjudas in via sociala medier.

Vi ser fram emot att välkomna er till en inspirerande dag där barnen får sitta tillsammans och läsa böcker, följt av att skriva en liten bok tillsammans. Vi bjuder på mat och dricka, och skapar en dag fylld av läsglädje, kreativitet och gemenskap.

Eventets Höjdpunkter 1)Samling och Introduktion Välkomsthälsning och presentation av aktiviteterna. 2)Lässtund Barnen läser böcker tillsammans. 3)Skrivverkstad Barnen skapar en liten bok i grupper. 4)Mat och Dricka Vi bjuder på en god måltid och dryck. 5)Presentation av Böcker Grupperna presenterar sina böcker för varandra. 6)Avslutning Tacktal och utdelning av minnessaker.

Kontaktperson

Senast uppdaterad: 15 maj 2024