Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn

Alby Zalmi Sommarcricketskolan 2024

Evenemangsdetaljer

  • Datum:8 juli 2024
  • Tid:11:00 - 14:00
  • Kategori: Lov
  • Kommun­del:Hallunda/Norsborg
  • Plats:Kärsby Cricket center
  • Mål­grupp: Barn, Ung
  • Biljett­information:Drop-in-verksamhet

Alby Zalmi cricket förening erbjuder alla barn och unga i åldern 4-10 år och 11-19 år till sommarcricketskola från och med den 8 juli till och med 18 juli , två dagar i veckan under juli månad. Två erfarna ledare kommer att finnas på plats för att leda och stötta deltagarna under de två veckorna.

Sommarcricketskolan kommer att vara ett 2-veckorsprogram som erbjuder grundläggande cricketträning och möjligheten att fortsätta inom vår ordinarie verksamhet. Programmet kommer att omfatta: Fysisk kondition: Träning för att förbättra deltagarnas allmänna fysiska kondition. Spelförståelse: Grundläggande utbildning om cricketregler. Teknikträning: Övningar i att kasta, fånga och slå. Mentala färdigheter: Utveckla självförtroende och koncentration genom idrott. Alla barn erbjuds fika i slutet av varje tillfällen.

Kontaktperson

Senast uppdaterad: 24 maj 2024