Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn

Botkyrka Summergames 2024

Evenemangsdetaljer

  • Datum:19 juni 2024
  • Tid:11:00 - 15:00
  • Kategori: Lov, Musik, Sport, Dans, Övrigt
  • Kommun­del:Alby
  • Plats:Alby folkhälsopark, Alby IP, 145 59 Norsborg
  • Mål­grupp: Senior, Ny i Sverige, Ung, Familj, Barn, Alla
  • Biljett­information:Ni finner oss i Alby IP, ALLT ÄR HELT GRATIS, KOSTNADSFRITT

Missa inte årets Summergames 2024 i Alby folkhälsopark den 18-19 juni kl 11-15.00. Målgrupp 6-15år. Allt är gratis, helt kostnadsfritt!

Botkyrkas idrottsföreningar ställer upp med massvis av aktivitetsytor för Botkyrkas unga medborgare med en fantastiskt festival som heter Botkyrka Summergames. Missa inte att pröva på olika aktiviteter som våra Botkyrka föreningar ställer upp med såsom Fotboll,basket,dans, parkour, boxning, thaiboxning, cricket, skidskytte, karate, pröva-på-dj station och uppblåsbara aktiviteter samt en basketturnering båda dagarna där anmälan sker på plats! Alla är välkomna även om aktiviteterna riktar sig mot målgruppen 6-15år. Yngre än 6år måste ha vuxet sällskap.

Tillgänglighet

  • Rullstolsanpassad lokal och entré
  • Rullstolsanpassad toalett
  • Allergianpassat

Senast uppdaterad: 29 maj 2024