Kontakt

Öppna desktopmenyn

Zumba Fitness på Tisdagar i Riksten, Tullinge

Evenemangsdetaljer

  • Datum:8 april 2025
  • Tid:19:00 - 20:15
  • Kategori: Dans, Övrigt
  • Kommun­del:Tullinge
  • Plats:Rikstenshallen
  • Mål­grupp: Ny i Sverige, Alla
  • Biljett­information:Vi erbjuder tre olika paket: Entusiastisk, nybörjare och 3-klasspass. Kolla vår webbplats eller skicka ett mejl till admin@movewithpatricia.net för mer information.

Fyll dina tisdagar med Zumbaenergi. Du tränar din kondition, koordination, styrka, balans, flexibilitet och en mängd andra färdigheter utan att ens märka det.

Zumba Fitness är en dansträningspass som kombinerar latinamerikanska rytmer och världsmusik med aerobiska övningar. Här tränar vi kondition, koordination,styrka, balans och flexibilitet, samtidigt som vi fylls av endorfiner som är bra för kropp, hjärna, hjärta och själ. Denna termin bjuder på 14 intensiva pass med utmanande koreografier och massor av dansglädje! Varje pass är 75 minuter långt och börjar med uppvärmning. Vi dansar sedan till olika latinamerikanska och internationella rytmer, använder hantlar och avslutar med nedvarvning och flexibilitetsövningar. Har du aldrig testat Zumba® förut? Inga problem! Alla kan vara med. Inga förkunskaper krävs och det enda du behöver är en vattenflaska, träningskläder, träningsskor, två 0,5-kilos hantlar och ett glatt och lekfullt sinne. Roliga saker att veta: * Föranmälan krävs. * Varje klass pågar under i 75 minuter * Vi kommer att ha olika Zumba fester och två härliga dansworkshoppar: Reggaeton och Sallsa! * Zumba kan ingå som en förmån i ditt företags friskvårdsbidrag. * Du får 10-20% rabatt på Zumba Wear-produkter. Varmt välkomna! 😊

Tillgänglighet

  • Rullstolsanpassad lokal och entré

Senast uppdaterad: 13 januari 2025