Öppna mobilmenyn

Nyhet

Vill du bli samordnad kontaktperson?

26 januari 2021

Stöd, omsorg och familj

Vi söker dig är engagerad och som vill göra skillnad. Du ska vara minst 22 år gammal, trygg och pålitlig. Stödet ges till unga, till ensamstående föräldrar och till vuxna med beroendeproblematik och sker i samarbete med en samordnare inom socialtjänsten.

Kanske har du bra lokalkännedom om Botkyrka och ett brett nätverk, eller är intresserad av att skaffa det? Kanske arbetar du oregelbundna arbetstider och är flexibel, eller har tid på kvällar och helger?
Är du intresserad av att stötta en person som håller på att lämna missbruk då söker vi dig som själv har haft missbruksproblem eller som har levt med missbruk nära dig och som vill använda dina erfarenheter till att hjälpa andra till en bättre framtid. Vi ser också gärna dig som är flerspråkig som sökande.

En vinterbild av en kvinna som gör ett hjärttecken med sina händer.

Läs mer och skicka ditt cv

Läs mer via den här länken, eller skicka in ditt cv och personliga brev till samordnadkontaktperson@botkyrka.se