Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn

Träna Medicinsk Yoga med Korpen i Albys Hjärta

Evenemangsdetaljer

  • Datum:23 april 2024
  • Tid:10:00 - 11:15
  • Kategori: Sport, Övrigt
  • Kommun­del:Alby
  • Plats:Albys Hjärta
  • Mål­grupp: Senior, Ny i Sverige, Ung, Alla

För dig som söker en skonsam/stärkande träningsform. Medicinsk yoga passar alla vuxna oavsett ålder, kön, kondition eller tidigare erfarenheter.

Inom Medicinsk yoga är andningen en central roll. Vi lugnar ner vår andning och får kroppen att slappna av. Vi kommer även prova att Eldandas och på så sätt få upp pulsen och värmen i vår kropp. Du kommer få genomföra övningar som öppnar upp, stretchar och stärker din kropp. Alla kan vara med efter egen förmåga. En varierande träning som ger dig alla yogans stärkande effekter. Du kan genomföra Medicinsk yoga både på matta eller på stol. Vi har Medicinsk Yoga i Albys Hjärta i Danssalen på tisdagar kl 10:00-11:15 Du får prova en gång gratis . Anmälan sker till www.korpenhb.se Skapa ett konto och boka termin eller enstaka pass med Gröna klippkortet för den som vill vara flexibel. För mer information eller om du vill ha hjälp kontakta traning@korpenhb.se eller ring 08-299 622.

Kontaktperson

Senast uppdaterad: 8 januari 2024