Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn

Starka seniorer med Korpen Brunna IP

Evenemangsdetaljer

  • Datum:29 april 2024
  • Tid:13:00 - 14:00
  • Kategori: Sport
  • Kommun­del:Hallunda/Norsborg
  • Plats:Brunna IP
  • Mål­grupp: Senior

Ett utomhuspass för dig 55+ som vill stärka och behålla dina muskler. Du arbetar efter din förmåga men utmanas även med tiden.

60 minuter skonsam och stärkande träning anpassad för seniorer. Vi använder den egna kroppen och gummiband som redskap. Tränar upp styrka, balans och rörlighet. Alla kan vara med efter sin förmåga då övningarna kan utföras med olika svårighetsgrad. Genom att träna styrka och balans som senior kan ditt välbefinnande öka och vardagen kännas lättare. Vid Brunna IP i Hallunda har vi pass på måndagar kl 13:00-14:00 Du får prova en gång gratis. Anmälan sker på www.korpenhb.se Skapa ett konto och boka termin eller enstaka pass med Gröna klippkortet för den som vill vara flexibel. För mer information eller om du vill ha hjälp kontakta traing@korpenhb.se eller 08 299 622

Kontaktperson

Senast uppdaterad: 9 januari 2024