Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn

Spela Pickleball med Korpen för Familj/Senior/Nybörjare i Tullinge

Evenemangsdetaljer

  • Datum:21 april 2024
  • Tid:17:00 - 18:30
  • Kategori: Sport
  • Kommun­del:Tullinge
  • Plats:Eklidshallen, Nibblevägen 9
  • Mål­grupp: Senior, Familj

Perfekt för dig som gillar racketsport eller är nyfiken på att börja.

Pickleball är en av världens snabbast växande racketsporter, lätt att lära sig och något mindre intensiv. Perfekt för dig som gillar racketsport eller är nyfiken på att börja. Som ny får du testa med racket vi har att låna. Vi håller till i Eklidshallen, Nibblevägen 9 i Tullinge på söndagar kl 17:00-18:30. Du får prova på en gång gratis. Anmälan sker på www.korpenhb.se Skapa konto och boka termin eller enstaka pass med Gröna klippkortet för den som vill vara flexibel. För mer information eller om du vill ha hjälp kontakta traning@korpenhb.se eller 08 299 622

Kontaktperson

Senast uppdaterad: 10 januari 2024