Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn

Spela Pickleball med Korpen på medeltempo i Tullinge

Evenemangsdetaljer

  • Datum:21 april 2024
  • Tid:18:30 - 20:00
  • Kategori: Sport
  • Kommun­del:Tullinge
  • Plats:Eklidshallen, Nibblevägen 9
  • Mål­grupp: Senior, Ny i Sverige, Alla, Ung, Barn

Perfekt för dig som gillar racketsport och har tränat ett tag och vill ha lite högre tempo.

Pickleball är en av världens snabbast växande racketsporter, lätt att lära sig och något mindre intensiv. Perfekt för dig som gillar racketsport och har tränat ett tag och vill ha lite högre tempo. Från 13 år och uppåt. Vi håller till i Eklidshallen, Nibblevägen 9 i Tullinge på söndagar kl 18:30-20:00 Du får alltid prova en gång gratis. Anmälan sker på www.korpenhb.se Skapa konto och boka termin eller enstaka pass med Gröna klippkortet för den som vill vara flexibel. För mer information eller om du vill ha hjälp kontakta traning@korpenhb.se eller 08 299 622

Kontaktperson

Senast uppdaterad: 10 januari 2024