Translate

Telefon

Kontakt

Öppna mobilmenyn

Zumba Gold på Onsdagar i Tullinge

Evenemangsdetaljer

  • Datum:29 maj 2024
  • Tid:19:00 - 20:00
  • Kategori: Dans, Sport
  • Kommun­del:Tullinge
  • Plats:Eklundshovsvägen 22, 146 38 TULLINGE
  • Mål­grupp: Senior, Alla, Ny i Sverige
  • Biljett­information:Vi har olika paketpris och det varierar på vad dina mål är med Zumba. Gärna skriv ett mejl, ring och kola Webbsidan: www.movewithpatricia.net Frågor?: Ni kan maila till admin@movewithpatricia.net

Dansa och må bra varje onsdag med Zumba Gold i Tullinge.

Det gör ingenting alls - Alla kan vara med. Inga förkunskaper krävs och det enda som behövs är en en handduk, vattenflaska, träningskläder och träningsskor, 2 hantlar av 0.5 kilos eller 2 vattenflaskor, och ett glatt och lekfullt sinne.

Zumba Gold är dansklassen med en blandning av latinamerikanska rytmer och världens musik och aerobiska övningar i ett lägre tempo. Här tränar ni kondition, balans och flexibilitet samtidigt som ni får en härlig tid på dansgolvet. Du behöver således varken danserfarenhet eller bra koordination, utan ALLA är varmt välkomna!

Under den här terminen kommer vi erbjuda roliga och svettiga pass, fester och dansworkshops med roliga koreografier och en härlig dos dansglädje! Varje pass är 60 minuter långt och inleds med uppvärmning, följt av dans till olika latinamerikanska och världsmusik.

Roliga saker att veta:

* Föranmälan krävs.

* Varje klass pågår under i 60 minuter.

* Vi jobbar med hantlar av 0.5 kg

* Zumba Gold kan ingå som en förmån i ditt företags friskvårdsbidrag.

Senast uppdaterad: 13 februari 2024