Störningsinformation:
Problem med vattenförsörjning i Tullingeberg
Dölj meddelande
Stäng meddelande

Välkommen till utbildning i offentlig upphandling den 25 november

Botkyrka kommun erbjuder ett utbildningstillfälle den 25 november till alla företagare som vill veta mer om hur man svarar på anbud från offentlig verksamhet.

Utbildningen riktar sig till dig som är företagare och som vill öka chansen att ta del av arbeten som offentlig sektor upphandlar. Genom både praktisk tillämpning i att lämna anbud och en genomgång av vilka regler som gäller vid offentlig upphandling, får du ökad kunskap i vad du kan göra för att bli leverantör eller underleverantör. Missa inte chansen att ta del av tips, goda råd och möjligheten att ställa frågor inom just ditt specifika branschområde.

Tid: Måndag 25 november kl. 17:00-19:00
Plats: Kommunhuset (Lokal: Alytus plan 2), Munkhättevägen 45, Tumba

Kursledare är upphandlingschef Peter Norén.

Anmäl dig härlänk till annan webbplats

Varmt välkomna!

Skriv ut
Senast uppdaterad: 11 november 2019